Laboratorium Aktivdent zostało założone w 1995 r. Początkowo wykonywane były prace w tradycyjnym zakresie: porcelana, protezy szkieletowe, protezy akrylowe i sporadycznie prace kombinowane. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na szerszy zakres usług zdecydowano się wprowadzać nowe wyroby i poszerzać zakres dotychczasowych.

Obecnie w Laboratorium Aktivdent zatrudnia 5 techników dentystycznych jednego magistra i jednego inżyniera, posiadających wysokie umiejętności i kwalifikacje, którzy regularnie biorą udział w różnego rodzaju szkoleniach i kursach.
Doświadczenie i wiedzę zdobywaliśmy i wciąż podnosimy kwalifikacje na różnego rodzaju kursach w kraju i za granicą, oraz podczas wyjazdów do pracowni na terenie Niemiec.

Właścicielem Laboratorium Aktivdent jest Tomasz Witka. Ukończył technikum dentystyczne w Zabrzu w 1984 r. i podjął pracę jako laborant na wydziale Techniki Dentystycznej. Od 1986 r. pracował jako nauczyciel zawodu, kończąc w 1988r. studium nauczycielskie.

W 1991 r. wraz z dwoma kolegami technikami założył Laboratorium "Trident", a w 1995 r. po wyjściu ze spółki, firmę "Aktivdent". W 2006r. uzyskał tytuł magistra ekonomii w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej.

Naszą misją jest wykonywanie usług na najwyższym poziomie, tak aby współpraca z naszym laboratorium przebiegała efektywnie i aby finalny produkt odpowiadał Państwa oczekiwaniom. Aby to osiągnąć mamy precyzyjnie określone cele strategiczne, które konsekwentnie realizujemy.

Laboratorium Aktivdent ma opracowany system zarządzania jakością ISO 9001.

„Zmiany są nieuchronne,
przygotuj się na zmiany,
obserwuj zmiany,
szybko reaguj na zmiany,
zmieniaj się,
ciesz się zmianą."

Spencer Johnson